Dwa dni dla najbliższych…..

….to czas, w którym uczniowie klasy IIa zaprosili do swojej sali lekcyjnej ukochane Babcie, Dziadków oraz Rodziców, aby swoim występem artystycznym wyrazić swoja miłość, wdzięczność i szacunek najbliższym. To właśnie od najbliższych osób, dzieci otrzymują wiele ciepła i troski, za które watro i trzeba dziękować. Podczas dwóch marcowych dni, nasza klasa zamieniła się w prawdziwą scenę, na której mali artyści wcielili się w role bajkowych postaci i przepięknie… jak prawdziwi aktorzy zagrali w przedstawieniu pt.: „Czerwony Kapturek”. Oprócz przedstawienia, uczniowie wyrazili swoje uczucia w pięknych wierszach oraz zagrali zebranym gościom „Sto lat” na fletach prostych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich, ukochanych gości pięknymi upominkami i wspólnie z nimi wzięli udział w quizie „Jak bardzo się znamy?” przygotowanym przez swoją wychowawczynię. Podczas tych dni towarzyszyła naszym spotkaniom wspaniała i serdeczna atmosfera. Były one okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się, a dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami swojej klasy. Na koniec wspólnego spotkania mali artyści, zaprosili swoich gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez klasowe mamy. Nasi goście nie żałowali pochwał dla swoich dzieci, bo przecież najbliższe osoby są najmilszymi odbiorcami „sztuki” dziecięcej. To były dwa wspaniałe dni, pełne wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Serdecznie Dziękuję moim klasowym mamom za pomoc w organizacji naszych wspólnych dni i przygotowanie pysznego, słodkiego poczęstunku.

Ewelina Szwec


 

 

 

 Naukobus - grafika z napisem

Centrum Nauki Kopernik

jedzie do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego 

w Baborowie

 

12 i 13 marca 2018r. Naukobus pojawi się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baborowie.

Prezentacja wystawy odbędzie się w sali gimnastycznej ZSP w Baborowie, przy ul. Wiejskiej 5a:                 

  • dla uczniów w dniach 12-13.03.2018r., w godz. 8.00 - 14.00,
  • dla osób dorosłych, rodziców, mieszkańców gminy Baborów w dniu 12.03.2018r. w godz. 16.00 - 18.00.

Serdecznie zapraszamy do samodzielnego eksperymentowania, odkrywania praw i zasad, które rządzą światem.
Taką właśnie możliwość daje „Naukobus”, projekt Centrum Nauki Kopernik - 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów, w tym interaktywnych i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.


 

 

      Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczniów klas I-III, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. 7 lutego w naszej szkole bawiły się klasy: II a i III c. Już od samego  rana  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Stroje miały tak piękne i pomysłowe, że trudno było w tych przebraniach rozpoznać naszych uczniów.  Na początku zabawy odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie nasi goście weszli do sali balowej, w której już sam wystrój wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Były korowody, kółeczka, tańce indywidualne i w parach. Dzieci brały udział w wielu konkursach przygotowanych przez swoje wychowawczynie. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudzały zeszłoroczne radiowe hity, które śpiewali wszyscy uczestnicy balu zgromadzeni na sali. W przerwach zabawy czekał na dzieci pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Były soki, słodkości i mnóstwo owoców.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu, bo nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka.

        Dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów oraz poczęstunku.

 Ewelina Szwec i Albina Dziedzińska


 

 

 

Dzisiaj mamy Walentynki,

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy

 i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

 Wtedy będzie nam wesoło!!!

      Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego, w dzień Św. Walentego. W Polsce tradycja tego święta gości od kilku lat i tak bardzo się przyjęła, że obchodzi je każdy bez względu na to ile ma lat, bo obdarowywanie ciepłymi uczuciami i drobnymi upominkami to przecież przyjemność sprawiania radości najbliższym nam osobom. W naszej klasie, w dzień Walentynek  już od samego rana, ciepłe uczucia jak pyłek unosiły się w powietrzu.  Na „dzień dobry” dzieci w prezencie dla swojej Pani wyrecytowały pełen miłości, walentynkowy wierszyk i ofiarowały wiele pięknych, kolorowych serduszek. Następnie odbyły się zajęcia, których przewodnimi pojęciami były słowa takie jak: miłość, przyjaźń i szczęście. Nasza klasa zamieniła się w studio artystyczne, a uczniowie w małych projektantów, których dziełem były przecudowne kartki walentynkowe z dedykacją dla najbliższych oraz piękne, czerwone serduszka, które ozdobiły buzię każdego dziecka. W ramach innowacji pedagogicznej „Mali mistrzowie kodowania i programowania”, uczniowie kodowali serca.  Po zajęciach odbyły się wyczekiwane przez dzieci i bardzo ekscytujące wybory klasowej Walentynki i klasowego Walentego. Zebraniem i podliczeniem głosów zajął się nasz, walentynkowy listonosz, którym był Antoni Antoszczyszyn. Klasową Walentynką zostały  ex aequo Zuzanna Pytel i Laura Kaźmierska, a klasowym Walentym Stanisław Zagraba. Okazało się również, że nie zabrakło wśród uczniów naszej klasy- cichych adoratorów, którzy tak troszkę ukradkiem i w tajemnicy wręczyli walentynki swoim bliskim koleżankom. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały  słodycze i drobne upominki przygotowane przez Panią w ramach współpracy z rodzicami. Tak dużo ciepłych uczuć, radości i miłych chwil towarzyszyło dzieciom tego dnia, że tym nagromadzonym zapasem i pozytywną energią  z pewnością będą się dzielić każdego dnia w gronie swoich koleżanek i kolegów.

Ewelina Szwec

 

TAŃCZYMY WESOŁO, TAŃCZYMY PARAMI...

12.01.2018r. uczniowie klasy 1b i 3b PSP bawili się na balu karnawałowym. Wesołe zabawy przy muzyce, konkursy taneczne, były radosnym wstępem do ferii zimowych, na które dzieci czekały z niecierpliwością. W barwnie ustrojonej sali gimnastycznej można było spotkać rycerzy, królewny, wróżki, motylki, karateków, piratów, czarownice, damy dworu, a nawet mechanika samochodowego. Pojawiła się również księżniczka Oliwka ze swoją damą dworu, czyli kochaną mamusią... ;-)  Uśmiechom nie było końca. Tańce na gazetach, z balonami, korowody, wielobarwne pociągi-smoki prowadziły wprost do krainy bajkowej zabawy. Po wyczepujących tanecznych harcach na dzieci czekały biesiadne stoły. Podczas odpoczynku można było jeszcze skorzystać z wykonania darmowego portretu...a jeśli jesteście ciekawi, jak powstawały te portrety...zapytajcie uczestników balu :-) :-) :-)

klasa 1b z panią Bożeną Witkoś i panią Barbarą Wagą

oraz klasa 3b z panią Lidią Wrzos

 

     19 grudnia nauczycielka naszej szkoły Pani Ewelina Szwec, na uroczystej gali w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, odebrała z rąk przedstawicieli opolskiego Kuratorium Oświaty dyplom i pamiątkowy medal za zajęcie I miejsca w powiecie głubczyckim w plebiscycie „Nowej Trybuny Opolskiej” Nauczyciel roku 2017 klas I-III i tym samym otrzymała tytuł „Nauczyciela na medal”. GRATULUJEMY!

 

 

 …to innowacja pedagogiczna, która napisałam z myślą o młodszych uczniach naszej szkoły. Inspiracją do jej stworzenia stały się moje wieloletnie obserwacje i doświadczenia w pracy z dziećmi oraz chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej. Małe dzieci rozpoczynające naukę w szkole są spragnione poznawania świata, a język programowania- obok języka ojczystego i języka obcego, jest trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by zrozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Język programowania pozwala uczniom rozwijać kreatywne myślenie, sprzyja rozwojowi intelektualnemu i pozwala nadążać za postępem nowoczesnej techniki. Pracując z uczniami na pierwszym etapie kształcenia zauważyłam, że posiadanie i użytkowanie komputera należy dziś do rzeczy codziennych i oczywistych. Dzieci bardzo wcześnie rozpoczynają edukację informatyczną. Najpierw stykają się z nią w domu rodzinnym, a następnie w szkole podstawowej, gdzie uczą się pierwszych umiejętności komputerowych. Niejednokrotnie już wiedza i umiejętności dzieci są imponujące. To dobry moment, aby pokazać im, że komputer nie jest sterowany myszką czy klawiaturą, lecz umysłem. Dostarczyć satysfakcji z samodzielnych odkryć, ukazać nowe horyzonty i ścieżki myślenia. Zachęcić do samodzielnych poszukiwań i pokierować pracą podopiecznych tak, aby każde dziecko podczas zajęć mogło osiągnąć swój drobny sukces. Uczniowie klasy II a już drugi rok cieszą się z zabawy w świecie komputerowym, z samodzielnych poszukiwań i odkryć, a także kształtują umiejętność logicznego myślenia, intuicji oraz wyobraźni. Zajęcia te sprawiają dzieciom wiele radości , osiągane sukcesy wywołują uśmiech na dziecięcych buziach i umacniają wiarę we własne możliwości.

Ewelina Szwec

IMG 0967_m

 
More Articles...
21860864
21992492